2019-01-14
Asociacija "Apsaugos verslo grupė" rekomenduoja rinktis studijų programą „Saugos sistemų inžinerija“ Vilniaus Gedimino technikos universitete!

Pasaulis darosi mažiau saugus, todėl sauga tampa kiekvienos veiklos strateginiu tikslu.

Kam skirta studijų programa „Saugos sistemų inžinerija“?  

Pagal šią studijų programą rengiami saugos inžinerijos specialistai, gebantys kurti saugos technologines sistemas. Tokios sistemos saugo nuo gamtinių, technogeninių ir žmogiškųjų pavojų: gaisrų, sprogimų, pastatų ir statinių griūčių, nuodingųjų medžiagų nuotėkio, net – kibernetinių atakų.

Saugos sistemų inžinerijos specialistai įvertina pavojų ir parenka geriausią technologinį sprendimą. Taip pat jie geba projektuoti saugos sistemas, prižiūri, kaip diegiama tokia sistema, vėliau prižiūri jos veiklą. Tai – visaapimanti specialybė, kurioje būtinos ir fizinės saugos žinios, tokios kaip gaisrinė ar darbo sauga, ir supratimas apie kibernetinę saugą, mat kompiuterių tinklų atakų padariniai tampa vis skaudesni.

Saugos sistemų inžinerija jungia daiktų internetą, kibernetinį saugumą, dirbtinį intelektą, mobiliąsias technologijas, debesų kompiuteriją, socialinius tinklus.

Saugos sistemų inžinieriaus užduotis – projektuoti, diegti ir valdyti bet kurią su fizine ir kibernetine sauga susijusią sistemą bei užtikrinti saugią aplinką.  

Šios studijų programos socialinis partneris „Apsaugos verslo grupė“ studijų metu suteikia galimybių atlikti praktiką ar dirbti asociacijai priklausančiose Lietuvos saugos industrijos įmonėse: pradedant tokiais strateginiais objektais, kaip oro ir jūrų uostai ar elektrinės, baigiant privačių ir valstybinių bendrovių saugos skyriuose.

Ką gebėsiu?

Saugos sistemų inžinerijos specialistai įvertina pavojus, parenka optimalius technologinius sprendimus, parengia saugos sistemos projektą, koordinuoja saugos sistemos diegimą, o vėliau jos veiklą. Saugos sistemų inžinerijos studijos ugdo kritinį mąstymą, mokėjimą projektuoti, diegti ir valdyti saugos sistemas, gebėjimą analizuoti rizikas ir jas valdyti, vykdyti taikomuosius tyrimus, savarankiškai identifikuoti grėsmes ir pavojus (stichinius, technogeninius, kriminalinius) ir kurti kompleksines prevencines sistemas.

Gebėsite:

·       vertinti ir valdyti nuostolių riziką;

·       tirti incidentus;

·       parinkti tinkamus saugos technologinius sprendimus (informacinius, elektroninius,fizinius);

·       projektuoti saugos sistemas;

·       administruoti saugos sistemos diegimą, priežiūrą ir plėtrą;

·       konsultuoti saugos technologijų diegimo klausimais.

Kokios būtų mano karjeros galimybės?

Dirbti valstybinėse ir privačiuose organizacijose šiuose srityse:

·      saugos analitika;

·      saugos sistemų projektavimas, diegimas, administravimas ir plėtra;

·      saugos auditas;

·      incidentų tyrimas;

·      saugos produktų vertinimas.

Baigus šias studijas yra galimybė tęsti studijas magistrantūroje.

 

Files/Saugos sistemų inžinerijos studijos VGTU.pdf

 

Daugiau informacijos apie studijas čia:

www.vgtu.lt/stojantiesiems/bakalauro-ir-vientisosios-studijos/studiju-programos/studiju-programu-paieska/86766

 

Kodėl verta rinktis šias studijas:

www.youtube.com/watch

 

Taikos g. 130A, Vilnius
LT-05226
Tel/faks.: 8 5 2628175
Mob. tel.: 8 611 32042
El. paštas: info@avg.lt